Az egyesület audiovizuális produkciók megvalósításával szerepet vállal szociális, művészeti kérdések megválaszolásában. Támogatja a közösségért tenni akaró civilek és alkotótevékenységet folytató művészek munkáját. Értékmegőrző és értékteremtő szerepet igyekszik betölteni.
Szász Csongor
kettős identitású filmkészítő, kutató, szakíró és szerkesztő- riporter arra vállalkozott, hogy a kortárs dokumentumfilmes pálya bizonyos perifériáján, nagy lelkesedéssel végezze értékőrző és értékteremtő tevékenységét.
2003 óta nemzetközi koprodukcióban dokumentumfilmen mutatja be Észak-Bácska, azaz Vajdaság kulturális örökségét. Három jelentősebb rendezését több éves kutatómunka és alkotófolyamat kísérte. Kutatási területe a filmművészet, a kortárs szociografikus dokumentumfilm és a vajdasági filmkultúra.
Jelenleg a Muskátli, a Vajdaság virágai című film vetítéssel egybekötött beszélgetéseit szervezi és több folyamatban lévő alkotás társszerzője, rendezője. Időnként a Filmvilág Folyóiratban és a Tiszatáj online-on jelennek meg írásai és szerepet vállal a vajdasági Tankönyvpótló oktatási segédanyagok elkészítésében. Megjelent publikációja az Új Művészetben és tanulmánya a Híd Folyóiratban. Az Újvidéki Rádióban most induló „Kurbli” című műsora a rádió filmkultúrát ápoló hagyományát igyekszik pótolni. A 2018-ban Szabadkán létrehozott Ctalker Kulturális Alkotócsoporttal művészeti és szociális projekteket támogatnak. Fontosnak tartja a fiatalok filmművészeti oktatását. Úgy véli, van történelme a vajdasági filmkultúrának amire lehet építeni, az egyesületével pedig ezekre a potenciális lehetőségekre keresnek megoldásokat.
Önkéntes alapon filmklubot vezet és elvállalta a 2020-ban alapított szabadkai Radio Plac magyar szerkesztőségének irányítását.
VÁLOGATOTT FILMOGRÁFIA
- 2016-2020 Muskátli, a Vajdaság virágai
zenés dokumentumfilm, 76 perc
(rendező/riporter/vágó/operatőr/co-producer) - 2008–2013 Pálinkafilm, Extraktum Vitalis
fikciós dokumentumfilm, 62 perc
(rendező/riporter/vágó/operatőr/co-producer) - 2003–2008 Matuska
történelmi dokumentumfilm, 78 perc
(rendező/riporter/vágó/operatőr/co-producer)
TÖBBSZÖRÖS FŐDÍJAS ALKOTÁS
- 2006 ICWIP imagefilm és ismeretterjesztő dokumentumfilm
(rendező/operatőr/szerkesztő/riporter) - 2004 Eltörött a hegedűm – hosszú dokumentumfilm (operatőr)
- 2003 Áramszünet kisjátékfilm – (operatőr)
- 35. Budapesti Függetlenfilm Szemle – legjobb kisjátékfilm díja;
- Miami International Shortfilm Festival best 20 shorts
Pámer Csilla
1988-ban születtem. 2011-ben szereztem meg a színész alapképzés (BA)diplomát az Újvidéki Művészeti Akadémia Dráma Tanszékének Magyar Nyelvű Színésztagozatán, majd 2012-ben Mesteri diplomát (MA). Szerepeltem a Vajdasági Tanyaszínház előadásaiban (2008- 2011). Játszottam a Zentai Magyar Kamaraszínház, a szabadkai Kosztolányi Dezső Színház illetve apécsi Bóbita Bábszínház előadásában, valamint más független produkciókba. 2011 óta tagja vagyok a Szabadkai Népszínház Magyar Társulatának. Szerepeltem az újvidéki RTV (Ünnepi trilógia, Harapd meg a nyelved!) sorozatában. Tagja vagyok a Szab-way színházi szervezetnek, ahol előadásokat és zenés irodalmi esteket hozunk létre, valamit alapító tagja a Ctalker Kultutrális Alkotócsoportnak. 2018. óta a Kiš színházi műhelyt vezetem Szabadkán középiskolások részére.
FŐBB SZEREPEK
- Anton Pavlovics Csehov: Cseresznyéskert (Ánya),
Rendező: Bérczes László - Zalán-Andrić: Aska és a farkas – musical (Aska),
Rendező: Hernyák György - Tasnádi István: Tapasztalt asszony (nő),
Rendező: Tasnái István - Szirmai-Bakonyi-Gábor: Mágnás Miska (Marcsa),
Rendező: Mezei Zoltán - Kosztolányi-Gyarmati: Édes Anna (Tatárné, Katica, Stefi),
Rendező: Czajlik József - Alfredson-Danielsson: Picasso kalandjai (nő),
Rendező: Edvin Liveric - Schiller: Rablók és gyilkosok (Amália, Kozinszki),
Rendező: Gáspár Ildikó - Peter Shaffer: Amadeus (Constanze),
Rendező: Béres Attila - Háy János: Kemping (nő),
Rendező: Pelsőczy Réka - Szép Ernő: Lila ákác (Tóth Manci),
Rendező: Sebestyén Aba - Somogyi Gyula – Eisemann Mihály – Zágon István: Fekete Péter (Claire),
Rendező: Mezei Zoltán
DÍJAK
- 2013 – Szabadkai Népszínház Magyar Társulatának, évad színésznője díj
- 2014 – Szabadkai Népszínház Magyar Társulatának, évad színésznője díj
Kisvárdai Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja, Teplánszky Kati-díj - 2015 – Szabadkai Népszínház Magyar Társulatának, a legjobb női epizódszerepért járó díj
- 2019 – Szabadkai Népszínház Magyar Társulatának, évad színésznője díj
- Kisvárdai Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja (legjobb párosának járó díj)
- Pataki Gyűrű díj (az évad legjobb vajdasági magyar színészének járó díj)
Takács Tibor Faki
Takács Tibor Faki a szabadkai, alternatív művészeti színtér élő legendája. Autodidakta zenészként és képzőművészként a nyolcvanas évek második felétől van jelen a vajdasági alternatív, kísérleti és új művészeti törekvések mellett lándzsát törők küzdőterén. Több kortárs színházi, zenei és akcióművészeti csoport aktív tagja.